Pokračujte v prohlížení

Další alba autora

Podobná alba

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Citlivý obsah

Toto album může mít nevhodný obsah.
Vstupem potvrzujete, že je vám více než 18 let
a souhlasíte s Pravidly obsahu pro dospělé.

Vstoupit do alba
Opustit album
TIP Chcete-li pohodlně zobrazovat alba s citlivým obsahem bez nutnosti potvrzení,
povolte si tuto funkci v nastavení. Zjistěte více o obsahu pro dospělé.
Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
FAKTA o HOŘÍCÍM ČERNOBYLU
Komentáře Přidat
Vložit komentář
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
FAKTA o HOŘÍCÍM ČERNOBYLU
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

FAKTA o HOŘÍCÍM ČERNOBYLU

Popis

V tuto chvíli je více než pravděpodobné, že požáry v Černobylské zóně jsou cíleně řízeny a snad i zakládány. Domněnky potvrzuje i řada významných lidí, mající přímou vazbu na Zónu. Podle všeho úřady systematicky klamou o situaci a vědomě zamlčují důležité informace. Podle nich je situace pod kontrolou, čemuž rozhodně neodpovídá skutečnost. Díky spojení několika lidí, kterým není situace v Zóně lhostejná, se skutečné a pravdivé informace dostaly také k prezidentovi Ukrajiny, který v tuto chvíli podniká důležité kroky pro záchranu Zóny.
Připomeňme si, že původní ohnisko požáru vzniklo úmyslně 4. dubna v severozápadní hranici Černobylské zóny. Zpočátku 20 hektarů, později oheň zachvátil již přes 130 hektarů. S ohněm v bojuje stovka požárních vozidel a těžké techniky, kolem čtyř set záchranářů, tři letadla, tři helikoptéry a několik dronů s termovizí. Nová ohniska vznikají poněkud nečekaně i na velmi vzdálených místech od původního ohniska. V současnosti také v bezprostřední blízkosti samotné ChNPP a Pripyati. Není tak vyloučeno, že se požár dostane i do města. V ohrožení je i úložiště vyhořelého paliva a další kritické objekty v zóně vyloučení. Velmi bychom chtěli pomoci, ale do Zóny v tuto chvíli nesmí ani média (to je také podle mě zvláštní), natož "cizí" dobrovolníci. Pokud vzniknou nová ohniska požáru také na levém břehu řeky Pripyať, znamená to, že budou ohroženy další lokality jako, Kryva hora, Zymovyshche, Krasne, nebo Mashevo. Shořely již mnohé významné lokality, jako Červený les, část vlakového nádraží Janov, bývalý dětský tábor "Smaragd" poblíž Černobylu, část známého památníku s radioaktivními roboty v Černobylu a také několik vylidněných vesnic mj. Kopači, Leliv, Čistogalovka atd. Odhaduje se, že požár se doposud prohnal celkovou plochou přes 3500 hektarů.
Položme si otázku, kdo a proč to nechal zajít tak daleko? Proč nebyla technika účinně nasazena hned ze začátku, tak jako obvykle? Můžeme jen domyslet, jak obrovský dopad to bude mít na celou Černobylskou zónu, včetně unikátní flóry a fauny, v mnohých případech vyskytující se v Červené knize ohrožených druhů. Co se asi stane s vzácnými koňmi Převalského, když se nebudou moci kde pást - pokud vůbec přežijí?
Položme si otázku, zda-li celá záležitost není systematickým krokem vyšších zájmů "někoho". Není přece možné, aby při tak velkém nasazení požární techniky, nebyly tyto požáry včas lokalizovány a zlikvidovány! Každoročně v Zóně vznikají požáry, ale jsou účinně eliminovány.
Radioaktivní emise, uvolněné během požáru do ovzduší nejsou tak velké (prozatím) vzhledem k celkovému místnímu radiačnímu pozadí, což samozřejmě umožňuje cíleně udržovat požáry z nějakého důvodu.
Sleduji důkladně celou situaci na všech úrovních a je mi z toho opravdu smutno. Ano, Černobyl hoří a s ním i důležitá část historie planety. Dříve nebo později se ale vše dozvíme a pravda vyjde najevo.
Jedno je jisté, Černobylská zóna už nikdy nebude tak, jak ji známe. Z historických map zmizelo mnoho významných míst.
#SaveChernobyl
#SaveChornobyl

Období

14.4.2020

Statistiky

  • 42 fotek
  • - zobrazení
  • 1 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba